Haber

Beşiktaş, Rıza Çalımbay yönetimindeki Başakşehir’i mağlup etti

Beşiktaş, yeni teknik direktörü İstek Çalımbay yönetimindeki ilk maçında Başakşehir’i 1-0 mağlup etti. Siyah-beyazlı grupta ikinci periyoda galibiyetle başlayan deneyimli teknik adam, grupta 5 veya 6 oyuncunun da aynı bölgeden sakatlık yaşadığına dikkat çekti.

Masuaku, Aboubakar ve Cenk Tosun, kas sakatlıkları nedeniyle Başakşehir maçında forma giyemedi. Siyah-beyazlı takımda Tayfur Bingöl, Umut Meraş, Amartey, Salih Uçan ve Bailly gibi oyuncular sezonun bazı bölümlerinde kas sakatlıkları nedeniyle takımlarını yalnız bıraktı. Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü İstek Çalımbay da Başakşehir maçı sonrası yaşanan sakatlıkların hatalı yüklemeden kaynaklanabileceğini belirtti.

Aynı bölgede 5-6 oyuncunun sakatlanmasının kendisini şaşırttığını belirten İstek Çalımbay, “Daha çok çalışmamız lazım. Ama oyuncuları dinlendirmemiz, eğitmemiz lazım. Beni en çok şaşırtan şeylerden biri de bu bölgede. Tesislere gittiğimde en az 5, 6 futbolcunun aynı yerden sakatlığı var. Bu sakatlıkların hepsi aynı yerden.” aynen öyle, bir yaralanma oldu. Muhtemelen çok fazla stres vardı. Daha sonra yavaş yavaş hepsi yaralandı. Şu andan itibaren orada olmamaları gerekiyor. Umarım bu olmaz. Grubumda her türden arkadaşımız var. İster şartlandırmamız olsun, ister testlerimiz olsun, her şeyi mükemmel yapıyoruz. Üstelik hepsi yaralandı. “Körfeze gitmemiz lazım. Ama mutlaka bu oyunun üstüne çıkmamız lazım” dedi.

YARALANMALAR ZİHİNSEL VEYA FİZİKSEL OLARAK İNCELENİR Mİ?

Siyah beyazlı takımda son dönemde yaşanan bu sakatlıkların nedeninin zihinsel mi yoksa fiziksel mi olduğu sorusu akıllara geliyor. Özellikle Eric Bailly’nin oynadığı birçok karşılaşmada “Sakatlandım” diyerek oyundan çıkması ve Ghezzal’in dün Başakşehir ile maçın ortasında sakatlandığını açıkladıktan sonra ağlaması, fiziksel olduğu kadar zihinsel olarak da bir çöküşün yaşandığını ortaya koyuyor. futbolcularda. Siyah beyazlı oyuncuların en ufak bir yüke sakatlıklarla tepki vermesi, yeni teknik direktör İstek Çalımbay’ın bu olayların kaynağına fiziksel olduğu kadar zihinsel sorunlar olarak da bakmasını gerektirecek bir neden olarak görülüyor.

pursaklar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu