Ekonomi

Manisa’da üreticilere gübre desteği

MANİSA (İGFA) –Tarımsal ve kırsal kalkınmaya büyük bütçe ayıran Manisa Büyükşehir Belediyesi bu yıl yüzde 50 hibe yöntemiyle sağladığı gübreleri Soma ve Kırkağaç ilçelerindeki üreticilere ulaştırdı.

Proje kapsamında Kırkağaç ilçesinde 323 üreticiye 69,3 ton gübre dağıtıldı. Kırkağaç İlçe Muhtarı, Şube Müdürü Fahri Dinçer, Mahalle Muhtarları ve muhtarların katıldığı dağıtım töreninde Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileterek üreticiye yönelik projeler hakkında bilgi verdi. üreticiler.

Kırkağaç ilçesindeki dağıtım töreninin ardından Soma ilçesinde 110 üreticiye 19,6 ton gübre teslim edildi. Burada düzenlenen törene Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, Soma Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Ekşioğlu, Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hayati Aslan, Soma Muhtarlık İşleri Müdürü Can Doğan Cansever, Mahalle Muhtarları ve üreticiler katıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, 2023 yılı için tarımsal ve kırsal kalkınmaya 122 milyon lira gibi devasa bir bütçe ayırdıklarını belirterek, “Gübre Destekleme Projesi” kapsamında 1000 ton gübreyi üreticilerimize ulaştırıyoruz. yüzde 50 hibe ile. Küçük ve orta ölçekli üreticilerimize destek olmak temel prensibimizdir. Ayrıca Soma ilçemizde 110 üreticiye 19,6 ton gübre desteği sağlıyoruz. Hasadın bol, kazancın bereketli olsun.”

yunak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu