Haber

Kasapoğlu: Şampiyonlar Ligi’ne nasıl ev sahipliği yapacağımızı göstereceğiz

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir Alsancak Stadı’nda gerçekleştirilen röportajda Bein Sports’tan Güntekin Onay’ın sorularını yanıtladı.

10 Haziran’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Final maçıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, “Geçen yıl organizasyon eleştiriliyordu. Türkiye’nin nasıl bir eve ev sahipliği yaptığını görecekler. Türkiye tezini güçlendiriyor.” Bu tür etkinliklerle spor turizmi de gelişiyor” dedi.

Türkiye’nin EURO 2028 ve 2032 adaylığını değerlendiren Kasaploğlu, “Türkiye spor organizasyonlarının markasını yükselten bir ülke. Her türlü düzenlemeye hazırız. Uluslararası arenada bu tür düzenlemeleri yaparlarsa o projelerin itibarı düşer.” Olumlu olun. Avrupa Şampiyonası başvurularımız federasyonumuz tarafından yapıldı ve “Bakanlık olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirerek kararları destekledik. Karar olumsuz çıkarsa Türkiye’nin kaybedeceği bir şey yok” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu