Haber

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Milanovic, Ukrayna’ya tank verilmesi kararını değerlendirdi

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic, ABD, Almanya ve Batılı ülkelerin Ukrayna’ya tank verme kararının savaşı uzatmaktan başka bir işe yaramadığını savundu.

Başkent Zagreb’de bir plastik firmasını ziyaret eden Milanovic, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

ABD, Almanya ve Batılı ülkelerin Ukrayna’ya tank verme kararını değerlendiren Milanovic, “Bu sadece savaşı uzatır. ABD ve Rusya anlaşamazlarsa ki bu ufukta görünmüyor, savaş bitmez. ” dedim.

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkenin bu konularda asla taraf olmayacağını vurgulayan Milanovic, “Bazılarına göre 3. Dünya Savaşı başladı. Ben bu konuda çekimser kalacağım. Tanklar, Rus tankları ve ABD tanklarına gelince. eşit şekilde yansın.” ifadesini kullandı.

Milanovic, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock’un “Rusya ile savaş halindeyiz” ifadesini kullandığına işaret ederek, “Bunu bilmiyordum. Almanya muhtemelen Rusya ile yeniden savaş halinde. Başarılar. Geçen seneye kıyasla bu sefer daha iyi bir masraf oldu.” tahminen 70 yıl önce.” değerlendirmesini yaptı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ülkesinin Ukrayna’ya askeri desteğini daha da güçlendireceğini ve Leopard 2 ana muharebe tanklarını tedarik etmeye karar verdiklerini açıkladı.

Almanya’nın Ukrayna’ya tank tedarik etme kararı Avrupa ülkelerinde memnuniyetle karşılandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu