Haber

Hatay Depremi’nin ardından Tacikistan’dan geri gönderilen Fen Memuru Murat Göksel Dalkılıç, İstanbul’da tutuklandı.

Hatay Defne’de yıkılan ve 20 kişinin hayatını kaybettiği Kartopu Apartmanı’nın fen işlerinden sorumlu olan Murat Göksel Dalkılıç, Tacikistan’a kaçtı. Tacikistan’da görevliler tarafından karaya çıkarılmadan Türkiye’ye geri gönderilen Dalkılıç, bu sabah İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Dalkılıç tutuklandı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde 45 binden fazla kişi hayatını kaybederken, yıkılan binalarla ilgili incelemeler sürüyor.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden bugün yapılan açıklamaya göre, Hatay Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü soruşturma kapsamında Belen’de yıkılan ve 20 kişinin hayatını kaybettiği Kartopu Apartmanı’nın sorumluları hakkında da yakalama kararı çıkarıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı. Ancak apartmanın fen işlerinden sorumlu Murat Göksel Dalkılıç hakkında yakalama kararı çıkmadan 01.03.2023 günü saat 18:25’te kalkan uçakla Tacikistan’a kaçtı. Polisin Tacikistan ile temasa geçmesinin ardından uçaktan indirilmeden İstanbul’a geri gönderilen Dalkılıç, bu sabah saat 6.30’da İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Taksirle Ölüme ve Yaralamaya Neden Olmak” suçundan adliyeye sevk edilen Göksel Dalkılıç’ın tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne sevk edildiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu