Haber

Denizli Bisiklet Severlerden Trafik Kazalarına Tepki

Geçtiğimiz gün İstanbul’da meydana gelen cinayet gibi bir trafik kazasına tepki olarak Denizli’de bisiklet tutkunu yüzlerce vatandaş pedal çevirdi. Bisikletli ölümlerine “Dur” diyen yüzlerce sürücü de “Trafikteyiz” sloganları attı.

İstanbul’da geçtiğimiz günlerde polisin dur ihtarına uymayarak kaçan otomobil sürücüsü, bisiklet sürücüsü Doğanay Güzelgün’e çarparak hayatını kaybetti. Kazanın ardından ülke genelinde binlerce bisikletçi kazaya kayıtsız kalmadı. Bu kapsamda Denizli’de bisiklet tutkunu yüzlerce vatandaş, trafik terörüne ‘Dur’ demek için pedal çevirdi. Şehir merkezlerinden Demokrasi Meydanı’nda toplanan sürücülerden

Pamukkale Bisiklet Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Ergür, yaptığı basın açıklamasında, bisikletçilerin ölümüne “Dur” demek için hep birlikte gezintiler düzenlediklerini söyledi. Ergür, “Bu eylemle ülkemizde yaşanan son bisiklet kazalarında adaletin sağlanmasını ve tüm sürücülerin daha duyarlı olmasını amaçlıyoruz. Aynı zamanda yakın zamanda kaybettiğimiz Doğanay Güzelgün, Kemal Özer, Batuhan Dereli ve diğer bisiklet tutkunu arkadaşlarımızı anmak amacıyla bir araya geldik.”

“Trafikteyiz”

Ergür sözlerine devam ederek, “Şehir içi trafiğinde düzenlediğimiz bu turlarla bisiklet bilincini artırmayı, sürücülerin bilinçlenmesine katkı sağlamayı, bisikletli ölümlerine ve trafik kazalarına son vermeyi umuyoruz. Tüm katılımcılara, destekçilere ve Laodikya Bisiklet Topluluğu’na bisiklet severler adına teşekkür ediyoruz.”

Basın açıklamasının ardından yüzlerce bisikletçi yaklaşık 15 km’lik bir tur düzenledi. Trafik polislerinin eşlik ettiği sürüşte, bisikletçiler sık ​​sık “Trafikteyiz, bisikletçiler ölmesin, bisikletçilere saygı” gibi sloganlar atarak sürücülerin ve vatandaşların dikkatini çekmeye çalıştı. Çamlık Rekreasyon’da program sona ererken farkındalık gezilerinin devam edeceği belirtildi. – DENİZLİ

haber-pinarbasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu