Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremden etkilenen Adıyaman’da çadırkenti ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’daki çadırkenti ziyaret etti.

Erdoğan, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından geldiği Adıyaman’da depremzedelerle çadır kentte bir araya gelerek, “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Çadır kentte kendisini karşılayan çocuklarla yakından ilgilenen Erdoğan, bir çocuğu da kucağına aldı.

Karnelerinin nasıl olduğu sorulan çocuklar takdir edildiklerini söyleyince Erdoğan, çocuklara “Maşallah hepiniz takdir edildiniz” dedi. tebrik etti.

Vatandaşlara seslenen Erdoğan, “Teşekkürler. Endişelenmeyeceğiz. Bu afetler üstesinden gelemeyeceğimiz afetler değil. Van’da, Bingöl’de, Elazığ’da, Kastamonu’da, Giresun’da bunların üstesinden geldik.” terimleri kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çadırlarda kalan ailelerle de bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Bir depremzede, “Ya kiracılar? Onlara ev yapılmayacak mı?” sorusu üzerine Erdoğan, herkese konut yapılacağını söyleyerek, bunun için bir yıl izin istedi.

Bir depremzede daha, “Evler mal sahibine yapılacak, kiracı diye bir şey yok. Size güveniyoruz” dedi. Erdoğan, sözlerinin ardından, “Onlara kolay bir ödeme planı yapacağız. O ödeme planıyla daha sonra bu evleri uzun vadeli ödeyecekler. Ama bize bir yıl verin. Bu evleri önümüzdeki yıllarda yapacağız” dedi. bir yıl olur inşallah. Şu anda talimatı verdik. Çalışmalar başlayacak.” söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakından ilgilendiği bir çocuğun ardından babasının nerede olduğunun sorulması ve arama kurtarma operasyonuna isteyerek katıldığının öğrenilmesi üzerine, “Maşallah. Allah razı olsun.” sözünü kullandı.

bogazliyanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu