Haber

Cezaevleri için kitap bağış kampanyası başlatıldı

Cezaevleri için kitap bağış kampanyası başlatıldı

NİĞDE – Niğde’de Adalet Bakanlığı’na bağlı ceza infaz kurumlarında bulunan kütüphaneleri zenginleştirmek amacıyla ‘Kitap İyileştirir’ sloganıyla kitap bağış kampanyası başlatıldı.

Vali Koç, Başsavcı Karahan, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Adalet Komisyonu Başkanı Bayram Ünlü, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, İl Jandarma Komutanı Albay Nihat Özkök, kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar kitap bağışında bulunarak kampanyaya destek verdi. Niğde Valisi Mustafa Koç açılışta yaptığı konuşmada, Adalet Bakanlığı’nın cezaevlerindeki hükümlü ve tutukluların boş zamanlarını değerlendirmeleri ve toplumla bütünleşmeleri için kütüphaneler kurduğunu belirtti. Bu kütüphane ve kitapların sayısını, kalitesini ve çeşitliliğini artırmak için kampanyalar düzenlediğini belirten Koç, “Yaklaşık iki hafta boyunca açık kalacak kampanyaya ilk kitap bağışını yaparak destek vereceğiz. Tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz.” Bu kampanyaya destek veren vatandaş, kurum ve vatandaşlara emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedim.

Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan da infaz hükümlerinin asıl amacının hükümlülerin topluma kazandırılması olduğuna değinerek, “Bu kapsamda Bakanlığımızın çeşitli faaliyetleri var. Bu faaliyetlerin en önemlilerinden biri de kitap bağışı. Bu kampanya ile hükümlü hemşerilerimizin sosyal ve kültürel olarak topluma kazandırılması amaçlanmaktadır.”

Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdeleyi keserek kampanyayı başlattı.

madenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu