Haber

Bakan Çavuşoğlu, Sri Lankalı, Brezilyalı ve Hırvat mevkidaşlarıyla bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de Sri Lanka Dışişleri Bakanı Ali Sabry, Brezilya Dışişleri Bakanı Mauro Vieira ve Hırvatistan Dışişleri Bakanı Gordan Glic Radman ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’deki temaslarını sürdürüyor. Bakan Çavuşoğlu, Sri Lanka Dışişleri Bakanı Ali Sabry ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu, “G20 Hindistan marjının ortasına gelen Sri Lanka Dışişleri Bakanı’na depremde gösterdikleri takviyeden dolayı teşekkür ettik. Ulaştırma iş birliğimizi görüştük. .”

İkili görüşmelerini Yeni Delhi’de sürdüren Bakan Çavuşoğlu, Brezilya Dışişleri Bakanı Mauro Vieira ile de bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu, bölgesel konularda iş birliğinin ele alındığı toplantıda, depremin ardından Türkiye’ye yardım elini uzatan meslektaşı Vieira’ya teşekkür etti.

Bakan Çavuşoğlu, temasları kapsamında Hırvatistan Dışişleri Bakanı Gordan Glic Radman ile de bir araya geldi. Görüşmenin ardından Bakan Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Hırvat mevkidaşımla son ikili görüşmemizi G20 sınırındaki Yeni Delhi’de gerçekleştirdik. Sarsıntı takviyelerine minnettarız. Balkanlar.” – YENİ DELHİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu