Haber

Akşener: Partisinde damatlardan başka kimse kalmadı

DÜZGÜN Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Milletvekili Seçim Uyum Merkezi’nin açılışında konuştu. AK Partililere seslenen Akşener, “Sayın Erdoğan kazandı diyelim. 5 yıl öyle çabuk geçti ki bir daha aday olamayacak. Partisinde damattan başka kimse kalmadı” dedi.

Akşener, “Özellikle Sayın Erdoğan’ı çok sevenler, yıllardır AK Parti’ye oy verdiler, bugün oy kullanmak isteyenler önce 14 Mayıs’ta İYİ Parti’ye ve Kılıçdaroğlu’na oy versinler. Bu canavarca sistemin değişmesi gerekiyor. .” :

“Bu seçim çok kıymetli. Parlamenter sisteme geçişin son kez konuşulduğu bir seçimdir. AK Parti’ye oy veren ve Sayın Erdoğan’ı çok seven arkadaşlarıma sesleniyorum. Erdoğan Bey kazandı 5 yıl öyle çabuk geçti ki bir daha aday olamayacak partisinde kimse kalmadı sonra uğrayıp kendini suçlayan kadınların öfkesi yattı anaların öfkesi Geceleri çocuklarını aç uyuttukları için, sabah okula giderken yanlarında yiyecek getiremedikleri için öfke…

Tarımım mercimeği, buğdayı, nohutu geçtik, saman ithal edilen, Sırbistan’dan et ithal edilen, Venezuela’dan hayvan ithal edilen bir ülkenin tarımında çalışan insanların öfkesi… . Bundan sonra seçilen kişi öfkeyi bu tarafa aktaracaktır. Bunu çok içten söylüyorum. Hele Sayın Erdoğan’ı çok sevenler, yıllardır AK Parti’ye oy verenler, bugün oy kullanmak isteyenler önce 14 Mayıs’ta UYGUN Partisi’ne, Kılıçdaroğlu’na oy versinler. Bu lanet sistemin değişmesi gerekiyor. Bu canavarca sistem değişince hukuk gelecek, liyakat gelecek ve adam kayırmacılık ortadan kalkacak. 82 puanlı çocuğa atama yapılacak, 100 bin öğretmen hızla atanacak, köy okulları yeniden açılacak. Kepenklerini kapatan esnafın endişesi giderilecek.

Yargıda, adalette tarafsızlık, bağımsızlık, korkusuzluk ve objektiflik sağlanacaktır. Ayrıca kevgir haline gelen sınırlar da güçlendirilecek. Avrupa’nın hendeği haline getirilmiş Türkiye’nin inanılmaz bir mülteci sorunu var. Bu insanlar kamyonlara yüklenmeyecek, iki yıl içinde davul zurnalarla memleketlerine gönderilecek.

Türkiye kendi potansiyelini kullanacaktır, Türkiye’nin imkanları geniştir. Türkiye öyle bir coğrafyada ki milletle kavga etmek yerine milletle ticaret yapıp üretirsek Türkiye’nin sadece birincil komşularıyla 7 trilyon dolarlık ticaret hacmi var. Avrupa ve Asya’yı da kattığınızda 21 trilyon dolarlık bir ticaret hacmi var. Bunu başardığınız gün insan işsiz mi kalacak? Bir gencin yurt dışına çıkmak isteyip istemediği. O yapmaz. Her gün hekimlerimizi dövdüren bir zihniyetin yok olması demektir. Bu nedenle 14 Mayıs kıymetli bir seçimdir, ülkemize, milletimize ve ülkemize katkılar sunmasını temenni ederim.

14 Mayıs akşamı Sayın Erdoğan’ın saygıyla uğurlandığı, Kılıçdaroğlu’nun ise alkışlarla makamında oturduğu bir akşam olacak. 15 Mayıs sabahı bu ülkede güneş doğacak. GÜZEL Parti bu ülkenin sigortasıdır. UYGUN Partisini birinci parti, YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’i de Başbakan yapacağız.” (HABER MERKEZİ)

torbalihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu