Haber

AK Parti’den seçim bürosu önünde silahlı saldırıya ilişkin Kabaktepe’den açıklama

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partisinin Kocasinan Seçim İrtibat Bürosu önünde yaşanan silahlı saldırıyla ilgili olarak, “Güvenlik güçlerimize güveniyoruz. Bu hain ve teröristleri de en kısa sürede yakalayacaklarına inanıyoruz. olabildiğince.” söz konusu.

Olay yerinde gazetecilere açıklama yapan Kabaktepe, bayram günü böyle bir acı yaşamanın kendilerini çok üzdüğünü söyledi.

Polisten alınan bilgiye göre saat 22.18 sıralarında Kocasinan Mahallesi İrtibat Seçim Bürosu önünden geçen motosikletli 2 kişinin 5 el ateş ettiğini belirten Kabaktepe, “Güvenlik güçlerimize güveniyoruz. Bu üzücü saldırıyı gerçekleştiren hain ve teröristleri en kısa sürede yakalayacaklardır.Bu hain saldırıların her zaman karşısında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Osman Nuri Kabaktepe, kardeşliği kırmak, ayrılıkları kutuplaşmaya dönüştürmek için bu tür saldırıları yapan ya da sebep olan her türlü oluşuma karşı sevgiyle, şefkatle, kardeşlikle, birlik ve beraberlikle, millete saygıyla durmaya devam edeceklerini söyledi. demokrasi ve hukuk.

Bugüne kadar yaptıkları gibi hem milletle hukuk içinde haklarını arayacaklarını hem de seçim sürecine kadar çalışma temposunu artırarak devam edeceklerini vurgulayan Kabaktepe, şöyle konuştu:

“Bu saldırganlar yakalandığında güvenlik güçlerimiz ve ilgili birimlerimiz mutlaka sebebini, kim olduklarını, nasıl olduklarını açıklayacaklardır. Kimden gelirse gelsin, kimden gelirse gelsin, kimliği ne olursa olsun karşısında duruşumuzu her zaman sürdüreceğiz. Her türlü siyasi malzemeye veya siyasi açıdan farklı olana karşı duruşumuzu seçim öncesi de sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. Baskının seçim büromuzun önüne arkadaşlarımıza bakarken gerçekleşmiş olması tedirgin edici bir durumdur. Olağan duruş ve kararlılığımızı sürdürecek, sandık ve demokrasi gününün en güzel şekilde geçmesi için daha da çok çalışacağız.”

Hiçbir kurşunun, hiçbir saldırının onları bulundukları yerden döndüremeyeceğini kaydeden Kabaktepe, “İşimizdeki azim ve gayretimiz zerre kadar azalmaz, azalmaz. Bu bizim kardeşliğimize daha çok sahip çıkmamıza, çalışmalarımızın artmasına vesile olacaktır. Milletimize olan bağlılığımız ve sevgimiz.Bu tür saldırılara girişenleri uyarıyorum.Bunlar hiçbir zaman amacınıza ulaşmanıza yardımcı olmadı,olmayacak.” ifadeleri kullandı.

Toplumsal barış ve huzuru tehdit eden bu ve benzeri saldırılardan kaçınılması gerektiğini belirten Kabaktepe, şöyle devam etti:

“AK Parti olarak mahallesinden, ilçesinden, taşra teşkilatına kadar seçime yönelik çalışmalarımızı güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. İrtibat büromuza yönelik bir saldırıdır, bu bizim aldığımız ön bilgidir. Ancak bu bir saldırıdır. mahalle sakinlerimizi tedirgin eden, tedirgin eden saldırı’ diyorum.Bahçelievler’e de İstanbul’umuza da ‘geçmiş olsun’ diyorum.Cumhurbaşkanımızın deyimiyle durmak yok yola devam.Yolumuza devam edeceğiz. demokrasiye ve hukuka olan saygı ve bağlılığımızla devam edecektir.”

Güvenlik güçlerine güvenlerinin tam olduğunu vurgulayan Kabaktepe, “Saldırganları da en kısa sürede yakalayacaklarına ve gerekli açıklamaların yapılacağına inanıyoruz.” söz konusu.

siran-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu