Haber

Ajax CEO’su Edwin van der Sar istifa etti

Hollandalı Eredivisie takımı Ajax, kulüp CEO’su Edwin van der Sar’ın görevinden ayrılma kararı aldığını açıkladı.

Hollanda Eredivisie’yi üçüncü sırada tamamlayan Ajax, sürpriz bir ayrılık yaşadı. Kulüp CEO’su Edwin van der Sar görevinden ayrılma kararı aldı. Ajax’ın internet sitesindeki gönderide, “Her şey için teşekkürler Edwin. Futbolcuyken sahip olduğunuz aynı vizyonla CEO rolünü benimsediniz. Bunun için sonsuza kadar minnettarız. Bir zamanlar Ajax efsanesi, her zaman Ajax efsanesidir. .”

Ayrılma kararından bahseden van der Sar, “Yönetim kurulunda neredeyse 11 yıl geçirdikten sonra işim bitti. Birlikte harika şeyler yaşadık ama aynı zamanda inanılmaz derecede zor zamanlar da geçirdik. Birlikte olduğum insanlara çok minnettarım.” Görev sürem boyunca tanıştığım ve birlikte çalıştığım “İhtiyaç hissediyorum. Bu büyük takımın geleceği hakkında kararlar almak iyi hissettirmiyor. Bu yüzden istifa etmeye karar verdim.”

Denetim Konseyi Lideri Pier Eringa, “Edwin’in kalmasını istedik ama o kararını verdi. Buna saygı duymalıyız. Kulüp büyüdü ve uluslararası tanınırlık kazandı. Van Der Sar’ın görevleri, yönetim kurulunun geri kalan üyelerine devredilecek. Edwin, Ağustos’a kadar bir transfer ve danışman.” “Yeni yönetim kurulunu 1 Ağustos’tan sonra açıklamayı umuyoruz. Hedefimiz Ajax geçmişi olan birini kurula katmak” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu