Haber

2023 Yılında Türkiye’nin İlk Öğrenci Memnuniyeti İYTE

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE), Üniversite Memnuniyet Araştırması’nda Türkiye birincisi oldu. İYTE Birinciliği Sıralamasında Rektör Baran Altın Madalya Kazandı.

2016 yılından bu yana Üniversite Araştırma Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından yapılan araştırmalarda her zaman A+ üniversite olmayı başaran İYTE, 2023 sıralamasında da birinciliği elde etti. İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran ise Rektörlük Performans Değerlendirmesi sonuçlarına göre altın madalya almaya hak kazandı.

“İYTE olarak ülkemizin en prestijli sıralamalarından birinde birinci olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz”

İYTE’nin son dönemde ulusal ve küresel başarılara bir yenisini daha eklediğini vurgulayan Rektör Baran, “Enstitümüz TÜMA 2023 Genel Memnuniyet Sıralamasında birinci olmayı başarmıştır. Ayrıca değerli öğrencilerimin oylarıyla altın madalya ile ödüllendirildim. Öncelikle başarılarımızda emeği geçen herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Üyesi olmaktan her zaman gurur duyduğum İYTE’de öğrencilerimize iyi bir akademik eğitim vermenin yanı sıra onları rol model başkan, girişimci ve bilim insanı olarak yetiştirmek ve her anlamda örnek bir kampüs olmak hedefiyle projeler yürütüyor ve var gücümüzle çalışıyoruz. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü olarak ülkemizin en prestijli sıralamalarından birinde birinci olmanın gururunu ve mutluluğunu bir kez daha yaşıyoruz. Küresel rekabette ülkemizin marka değerini yükseltmek için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle, üniversiteli olma heyecanı taşıyan tüm aday öğrencilerimize başarılar diliyor, onları Yerleşkemizde düzenlediğimiz Tercih Günleri’nde bizi ve Enstitümüzü yakından tanımaya davet ediyorum.” dedi.

Türkiye genelinde 200 üniversiteden 47.761 öğrenci ile yapılan görüşmelerde farklı başlıklar altında sorular soruldu. Üniversite öğrencilerinin üniversitelerinden memnuniyet düzeyleri ölçülmüştür. Üniversiteler; Eğitim Deneyiminden Memnuniyet, Yerleşkeden ve Yaşamdan Memnuniyet, Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet, Öğrenme Olanakları ve Kaynaklarının Zenginliği, Kişisel Gelişim ve Mesleki Temel kriterleri. Anket sonuçlarına göre; İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Genel Memnuniyet Sıralamasında Türkiye birincisi; Rektör Baran altın madalyanın sahibi oldu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

konyaalti-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu